Anasayfa / Mobil Uygulama / Skype, Zoom Benzeri Görüntülü Sohbet Seçeneğiyle Varlığını Herkese Hatırlattı

Skype, Zoom Benzeri Görüntülü Sohbet Seçeneğiyle Varlığını Herkese Hatırlattı

Skype, 2010’ların başında ve görüntülü konuşma dünyasına hakim oldu. Ancak, koronavirüs tarafından ihtiyaç duyulan sosyal mesafe sayesinde FaceTimes, HouseParties ve Zooms’daki son patlamanın ortasında, hiçbir yerde yoktu.

Cuma günü, Skype dünyaya varlığını bir tweet ile hatırlattı. Skype’ın aslında Skype Now ya da uygulama gerektirmeyen Meet Now adlı bir görüntülü sohbet özelliği, Zoom benzeri işlevselliğe sahip olduğu ortaya çıktı.

Hizmete bir bağlantı ve varlığını kanıtlayan altı saniyelik bir döngü videosu ile özelliği tweetledi.

Skype@Skype

Introducing a simple, hassle-free way to connect with the important people in your life on #Skype, no sign-ups or downloads required. Learn about Meet Now: https://msft.it/6012TeZKI 4057:00 PM – Apr 3, 2020Twitter Ads info and privacy280 people are talking about this

Skype Meet Now, katılımcılara gönderebileceğiniz bir toplantı URL’si oluşturmanıza olanak tanır. Web tabanlı istemcide kullanımı kolaydı. Bununla birlikte, Skype uygulamasını açma seçeneğini belirlediğimde, toplantı açılmadı ve sadece çıkmak zorunda kaldığım sonsuz bir döngü ile baş başa kaldım.

Bu da bizi Skype’ın görüntülü arama patlamasındaki tekneyi kaçırmış gibi görmesine neden oluyor. Verge, Microsoft’un şirketi 2011’de satın aldıktan sonra Microsoft’un tasarım ve pazar konumunu yönetme konusundaki yanlış adımları sayesinde Skype’ın görüntülü arama hakimiyetini kaybettiğini bildirdi.

Bir kullanıcı olarak, uygulamanın tabanlı olduğunu ve giriş yapmak için bir Microsoft hesabı gerektirdiğini, ebediyen rahatsız edici hale getirdiğini görüyorum. Yıllar boyunca, bir şekilde iki Skype hesabı kurdum biri e-postama bağlı, diğeri telefon numarama ve asla doğru hesaba giriş yapamıyorum veya hiçbir şey için asla kullanmadığım hantal bir hesabın şifresini hatırlamıyorum.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

En İyi Mobil Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Devam eden pandemi ile insanlar sanal iletişim yollarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. İnsanların hem …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir