Anasayfa / Blog / En İyi Mobil Görüntülü Sohbet Uygulamaları

En İyi Mobil Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Devam eden pandemi ile insanlar sanal iletişim yollarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. İnsanların hem iş hem de güvenlik için evde kalmasıyla görüntülü sohbet uygulamalarının önemi giderek arttı. İnsanlar artık görüntülü sohbet uygulamalarını kullanarak akıllı telefonları veya diğer taşınabilir cihazları aracılığıyla iletişim kurmaya alıştı. Ve bu işe yeni başlayanlar için, insanların artık yaygın olarak kullandığı en iyi görüntülü sohbet uygulamaları burada.

FaceTime, pazara giren ilk görüntülü sohbet uygulaması olmasa da, görüntülü sohbeti mobil platforma getiren ilk uygulama olma özelliğini kesinlikle taşıyor. Bu uygulama, her iPhone, iPad ve hatta Mac’te yerleşik olduğu için iOS kullanıcıları içindir. Görüntülü aramada 32 katılımcıya kadar destek, sesli arama yapma seçeneği ve Animoji, Memoji ve çıkartma gönderme gibi eğlenceli özellikler gibi bir dizi özellik sunar. Ve iOS cihazlarındaki uygulama ile birçok iOS cihaz sahibiyle görüntülü sohbetler kurabilirsiniz ki bu oldukça popülerdir.

Google Duo, Android kullanıcıları için FaceTime’ın eşdeğeridir. Bu uygulamadan önce, Android kullanıcılarının bunu yapabilecek tek bir uygulama olmadığı için Android kullanıcılarının görüntülü sohbet kurmasını sağlamak zordu. Artık çoğu Android telefon için kullanılabilen Google Duo uygulamasıyla, Android telefon kullanıcılarının görüntülü sohbet için ortak bir uygulamayı kullanmaları daha mümkün. Kullanımı çok kolaydır ve ayrıca kullanıcıların ailelerine ve arkadaşlarına video mesajları kaydetmelerine ve göndermelerine olanak tanır. 

Farklı platformlardakiler için Facebook Messenger uygulaması, Android ve iOS kullanıcılarını ve web’deki kullanıcıları birbirine bağlamanın yollarını sunar. Bu uygulama Facebook ile birlikte gelir, bu nedenle indirmenize gerek yoktur. Bir Facebook hesabınız olduğu sürece, ister Android ister iOS cihazları kullanıyor olun, ister web üzerinden bağlanan kişiler olun, insanlarla nasıl bağlantı kuracağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Kullanıcılar görüntülü sohbet sırasında bile sohbet mesajları gönderebilir. Uygulama ayrıca bir video görüşmesinde 50 kişiye kadar destekleyebilir.   

Günümüzde neredeyse her telefonda yüklü bir iletişim aracı olan, WhatsApp. Kendi içerisinde bir çok özelliğe sahip olan bu uygulama aynı zamanda görüntü sohbet imkanı da sunuyor. Diğer uygulamalara göre tek eksi yanı daha az katılımcı destekliyor olması. En az 2, en fazla 4 kişiyle yapılan görüşmelerde son güncelleme ile birlikte konuşmaya dilediğiniz zaman çıkıp dilediğiniz zaman katılabiliyorsunuz.

Hakkında TARIK AYAN

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Cv Hazırlarken Video Cv ile Sunmak

İşi almaya çalışmak, genellikle diğer iş başvuru sahiplerinden öne çıkmanızı gerektirir. Bu avantaja sahip olmak sizi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir