Anasayfa / Yaşam / Ölen birinin e-devlet hesabı kapanır mı ? Ne olur ?

Ölen birinin e-devlet hesabı kapanır mı ? Ne olur ?

Vefat eden ölümü gerçekleşen bir kişinin e devlet hesabı kapanır mı ? Vefat eden bir kimsenin e-devlet şifresini nasıl alabiliriz ? ölen birisinin e devleti silinir mi ?

Bir yakınınız öldü ve aklınıza, yakınınızın tapu kayıtlarında üzerine herhangi bir mal varlığı var mı yok mu diye bir şey takıldı ?.. peki bunu nasıl öğreneceksiniz ?

Yakınınızın tapu kayıtlarındaki “mal varlıklarını” öğrenmek için bağlı bulunduğunuz tapu müdürlüğüne gidebilirsiniz. veraset ilamı ile yakınınızın üzerindeki mal varlığını öğrenebilirsiniz. Fakat bu işi e-devlet sistemi üzerinden yapmak istiyorsanız maalesef bunu yapma şansınız yok !

Ölen birinin e-devleti hesabı kapanır mı, ölen birinin e-devlet şifresi nasıl alınır ?

E- devlet e devlet iletişim hattı ile görüştüm. e-devlet telefon numarası: 160

 • Bir yakınım vefat etti e-devlet şifresini almak istiyorum nasıl alabilirim ?
 • Ölen bir yakınınızın e-devlet şifresini alamazsınız.
 • Neden Peki ? veraset ilamıyla ptt gitsem alamaz mıyım ?
 • Alamazsınız ! kişi öldüğü anda e-devlet sayfası kapatılır, şifresini biliyor dahi olsanız sisteme giremezsiniz.

Sonuç olarak Ölen birinin e-devleti hesabı kapanır mı ?Ölen kimsenin ölüm kağıdı çıktıktan , resmi kayıtlara işlendikten sonra devre dışı bırakılır ve ölen kişinin e devlet hesabına giremezsiniz.

Hakkında admin

Bu yaziya da bakabilirisiniz

E-Devlet Üzerinden Parsel Sorgulama

E-devlet üzerinden ada, arsa ve tapu parsel sorgulama, gayrimenkul alım-satım süreçlerinde hayati bir öneme sahip. Bu sorgulamalar, satın alınacak gayrimenkulün konumunu ve özelliklerini detaylı olarak öğrenmek için yapılır ve bu da alıcıların ve satıcıların işlemlerini güvenle gerçekleştirmelerini sağlar.

11 Yorumlar

 1. Tapuya ve mahkeme dosyaşina veya benzeri şeylere ulaşmak için mirascilik hakkı gibi olmalı e devlet şifresi. Kapanmamali.veraset belgesi ile alınmalıdır. Bir yakınını babası öldü hala ve amca tüm tapuya avuclarina almışlar mahkemede yine aynı milyonluk oldular yegene hicbirsey yok.

 2. Bu konu ile ugrasacak bir hukukçu olsa keşke. .

 3. Eşim vefat etti. Telefon ve hattı kendi üzerine daha önce girebilirken şuan giremiyorum şifre hatalı ve yanlış diyor. kendi e_devletimi açamıyorum uygulama ile mi alakalı yoksa telefon onun üzerine sistemde görünüyor olmasından dolayı mı.

 4. Ölen kisinin devam eden hukuk davalarini, kendi edevlet hesabinizdan görebilirsiniz, ama mirascilik belgesinin mahkemeden alinmasi gerekiyor, ben noterden aldigim icin devam eden kamulastirma davalarini goremedim.
  Edevlet arama kismina murise ait devam eden davalar yazmalisiniz.

 5. Mirasçı iseler eğer itiraz hakları var veraset ilamı çıktı ise hakkı olan kişinin e devletine tapu kadastro yazinca intikal eden mallar görünür.kisinin vefatından önce üzerlerine almışlar ise itiraz edebilir ler dava açıp.iyi araştırın

 6. 04.02.2022 tarihinde Dedem vefaat etti. 028.02.2022 tarihi itibari ile e devlet şifre yanlış diye kapandı. Allahtan tüm ihtiyacım olan belgeleri çıktısını almıştım. Bu yüzden rahatım. Sisitemde sıkıntı var diyor bakacağım yarın alabilecek miyim. Tek tağu kaydı değil ki mirasçılarda görünmesi gereken. Eksik gösteriyor. Araç var mı. Vergi borcu var mı? Telefon hattı var mı. Alacak borç telekominikasyonlarda durumu var mı. Mirasçı olarak bunları mirascısının görmesi gerekir. Nasıl sistem yapıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir