Anasayfa / Teknoloji / Microsoft’un Katlanabilir Telefonu Bugün Siparişte

Microsoft’un Katlanabilir Telefonu Bugün Siparişte

Surface Duo’nun yakında çıkacağına dair bir sezgimiz vardı ve işlerin biraz erken kaymasına izin verdikten sonra Microsoft bunu onayladı. Çift ekranlı Android telefon resmi olarak 1.399 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı ile 10 Eylül’de geliyor . Ön siparişler bugün başlıyor. Uzun zamandır beklenen bir cihazın beklenenden daha önce piyasaya sürüldüğünü görmek nadirdir, ancak Microsoft’un işleri neden aceleye getirdiği anlaşılıyor: En yoğun iPhone sezonunun ortasında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Geçen yılki iPhone 11 lansman etkinliği de önceki çıkışlara yakın olan 10 Eylül’de gerçekleşti.

Özetlemek gerekirse, Surface Duo, 360 derecelik bir menteşe ile birbirine bağlanan iki ekrana sahiptir. Uyarlanabilir bir cihaz olması gerekiyordu: Normal bir akıllı telefon gibi kullanmak için katlayabilir, kitapçık gibi açık tutabilir ( Microsoft’un uzun zamandır kayıp olan Courier projesine benzer ) veya iki ekranı bir tablet gibi açabilirsiniz. Ve evet, bir ekranı masaya koymak için stand olarak bile kullanabilirsiniz. Microsoft, biraz daha büyük olan ve Windows uygulamalarını çalıştıran taşınabilir bir bilgisayar olan (ve önümüzdeki yıla kadar ertelendiği bildirilen ) Surface Neo ile aynı yaklaşımı benimsiyor. Ancak Duo, Windows Phone’un bu kadar muhteşem bir şekilde çökmesinin ardından Microsoft’un akıllı telefon donanımına geri döndüğüne işaret ettiği için potansiyel olarak daha ilginç bir cihaz.

Surface Duo, Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisine, 6GB RAM’e sahiptir ve 128GB depolama alanıyla başlar (256GB modelini 1500 dolara alabilirsiniz). İki 5,6 inç AMOLED ekranı, her biri 1,800 x 1,350 çözünürlüğe sahip birlikte 8,1 inçlik bir ekran oluşturuyorlar (ortada bir menteşe ile). Microsoft, bunun şimdiye kadarki en ince Surface cihazı olduğunu ve açıldığında 4.8 milimetre ölçüldüğünü söylüyor. 0,55 pound (250 gram), iPhone 11 Pro Max’tan daha ağır bir dokunuş. Ama gerçekten, Gorilla Glass ile iki ekran etrafına sarılmış bir cihazdan başka ne bekliyordunuz?

Microsoft’un Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay, Surface Duo’yu bir medya brifinginde gösterdiği için, geçen Ekim ayından bu yana donanımın çok değişip değişmediğini söylemek zordu. Öte yandan yazılım, çoklu görev için henüz gördüğümüz çift ekranlı veya katlanabilir telefonlardan çok daha parlak görünüyor. Bir metin mesajı veya e-postadaki bir bağlantıyı takip ediyorsanız, diğer ekranda bir web tarayıcısında açılır, böylece dikkatiniz dağılmaz. Birlikte Android başlatıcıdan açılacak uygulamaları eşleştirebilirsiniz (Panay, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın bir not alma programının yanı sıra Kindle uygulamasını düzenli olarak kullandığını söylüyor).

Ayrıca ekranlar arasında içeriği kolayca sürükleyebilirsiniz – demoda Panay, Microsoft’un Yapılacaklar uygulamasında anında bir madde işaretli listeye dönüşen bir web sitesinden tarif malzemelerini çekti. Bu, metin kopyalamayı, uygulamaları değiştirmeyi ve normal bir akıllı telefona yapıştırmayı içeren bir şey. Microsoft, telefonlarda daha iyi çoklu görev yapma ihtiyacına açıkça güveniyor. Kim bir video görüşmesinden çıkmadan internette gezinmek için fazladan bir ekran istemez ki? Tüm mesajlarınızı bir pencerede, diğerinde okurken görüntüleyebilseydiniz e-postayla uğraşmak daha kolay olmaz.

Surface Duo’nun yakında çıkacağına dair bir sezgimiz vardı ve – işlerin biraz erken kaymasına izin verdikten sonra – Microsoft bunu onayladı. Çift ekranlı Android telefon resmi olarak 1.399 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı ile 10 Eylül’de geliyor . Ön siparişler bugün başlıyor. Uzun zamandır beklenen bir cihazın beklenenden daha önce piyasaya sürüldüğünü görmek nadirdir, ancak Microsoft’un işleri neden aceleye getirdiği anlaşılıyor: En yoğun iPhone sezonunun ortasında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Geçen yılki iPhone 11 lansman etkinliği de önceki çıkışlara yakın olan 10 Eylül’de gerçekleşti.

Özetlemek gerekirse, Surface Duo, 360 derecelik bir menteşe ile birbirine bağlanan iki ekrana sahiptir. Uyarlanabilir bir cihaz olması gerekiyordu: Normal bir akıllı telefon gibi kullanmak için katlayabilir, kitapçık gibi açık tutabilir ( Microsoft’un uzun zamandır kayıp olan Courier projesine benzer ) veya iki ekranı bir tablet gibi açabilirsiniz. Ve evet, bir ekranı masaya koymak için stand olarak bile kullanabilirsiniz. Microsoft, biraz daha büyük olan ve Windows uygulamalarını çalıştıran taşınabilir bir bilgisayar olan (ve önümüzdeki yıla kadar ertelendiği bildirilen ) Surface Neo ile aynı yaklaşımı benimsiyor . Ancak Duo, Windows Phone’un bu kadar muhteşem bir şekilde çökmesinin ardından Microsoft’un akıllı telefon donanımına geri döndüğüne işaret ettiği için potansiyel olarak daha ilginç bir cihaz.

Surface Duo, Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisine, 6GB RAM’e sahiptir ve 128GB depolama alanıyla başlar (256GB modelini 1500 dolara alabilirsiniz). İki 5,6 inç AMOLED ekranı, her biri 1,800 x 1,350 çözünürlüğe sahip – birlikte 8,1 inçlik bir ekran oluşturuyorlar (ortada bir menteşe ile). Microsoft, bunun şimdiye kadarki en ince Surface cihazı olduğunu ve açıldığında 4.8 milimetre ölçüldüğünü söylüyor. 0,55 pound (250 gram), iPhone 11 Pro Max’tan daha ağır bir dokunuş. Ama gerçekten, Gorilla Glass ile iki ekran etrafına sarılmış bir cihazdan başka ne bekliyordunuz?

Microsoft’un Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay, Surface Duo’yu bir medya brifinginde gösterdiği için, geçen Ekim ayından bu yana donanımın çok değişip değişmediğini söylemek zordu. Öte yandan yazılım, çoklu görev için henüz gördüğümüz çift ekranlı veya katlanabilir telefonlardan çok daha parlak görünüyor. Bir metin mesajı veya e-postadaki bir bağlantıyı takip ediyorsanız, diğer ekranda bir web tarayıcısında açılır, böylece dikkatiniz dağılmaz. Birlikte Android başlatıcıdan açılacak uygulamaları eşleştirebilirsiniz (Panay, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın bir not alma programının yanı sıra Kindle uygulamasını düzenli olarak kullandığını söylüyor).

Ayrıca ekranlar arasında içeriği kolayca sürükleyebilirsiniz – demoda Panay, Microsoft’un Yapılacaklar uygulamasında anında bir madde işaretli listeye dönüşen bir web sitesinden tarif malzemelerini çekti. Bu, metin kopyalamayı, uygulamaları değiştirmeyi ve normal bir akıllı telefona yapıştırmayı içeren bir şey. Microsoft, telefonlarda daha iyi çoklu görev yapma ihtiyacına açıkça güveniyor. Kim bir video görüşmesinden çıkmadan internette gezinmek için fazladan bir ekran istemez ki? Tüm mesajlarınızı bir pencerede, diğerinde okurken görüntüleyebilseydiniz e-postayla uğraşmak daha kolay olmaz mıydı?

Microsoft,
Yine de, merak ettiğim kadarıyla, Surface Duo ile ilgili birkaç olası sorunu şimdiden görebiliyorum. Birincisi, belirli yönelimlerde yazmak biraz can sıkıcı olabilir. Kitapçık modunda sol ekranda bir metin alanına tıklarsanız, sol baş parmağınızla hizalanan tek elle kullanılan bir klavye elde edersiniz. Bu iyi bir fikir gibi görünüyor, ancak tek parmağımla fazla yazmayı hayal edemiyorum ve sağ elinizle eğilmek çok garip görünüyor. Bunun yerine, her iki başparmak için de uygun büyük bir klavye elde etmek için Duo’yu yatay moda çevirmeniz gerekecek. Not almak için herhangi bir Yüzey Kalemini de kullanabilirsiniz, ancak bu, Duo’ya takmanın bir yolu olmadığı için ayrı olarak satın almanız ve cebinizde taşımanız gereken bir şeydir.

Microsoft ayrıca doğrudan çoklu kameralı akıllı telefon trendine karşı çıkıyor. Surface Duo’nun sağ ekranının üzerinde bulunan tek bir 11 megapiksel atıcı var. Tipik bir öne bakan lense benziyor – arka kamera olarak kullanmak için ekranı geri katlamanız yeterli. Microsoft, Duo’nun bir portre moduna sahip olduğunu ve çok çerçeveli HDR fotoğraflar çekebileceğini söylese de, hepsi yazılım tabanlı. Diğer premium akıllı telefonlar gibi farklı lens uzunluklarından yararlanamayacak. Herhangi bir gece çekim modundan da söz edilmiyor, bu nedenle düşük ışıkta iyi performansı muhtemelen unutabilirsiniz. Microsoft, kamerayla bizi yine de şaşırtabilirken, teknik özellikler bana pek umut vermiyor.

Surface Duo, Samsung’un esnek telefonları çalıştırmaya yönelik üçüncü girişimi olan Galaxy Z Fold 2’yi tanıttığı için biraz tuhaf görünebilir . Ancak Panay, her zaman şirket adamı, Microsoft’un iki ayrı, menteşe bağlantılı ekrana sahip cihazlar oluşturmayı seçmesinin çok açık bir nedeni olduğunu düşünüyor. “Pencerelere inanıyorum” dedi. “Pencerelemeye inanıyorum.” Şirket, kullanıcıların çalışmalarını tek bir ekran yerine iki ayrı ekranda organize edebildiklerinde farklı şekilde birden çok görevi gerçekleştirdiklerini keşfetti. Ve tabii ki, Duo’nun 2.000 $ ‘ın çok üzerinde bir fiyata mal olan orijinal Galaxy Z Fold’dan çok daha ucuz olmasına da yardımcı oluyor (Z Fold 2’nin fiyatını hala bilmiyoruz). 1.380 $ ‘lık Galaxy Z Flip biraz daha makul, ancak daha küçük ekranı değil

Surface Duo için Microsoft Store , AT&T ve Best Buy’dan ön sipariş verebilirsiniz . Kilitli olmayan bir modeli yakalarsanız, T-Mobile ve Verizon ağlarında da çalışır.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

İP KAMERA SEÇİMİ VE KURULUMU 360

360 derece kamera kurulumu, son zamanlarda popülerlik kazanan ve çeşitli alanlarda kullanılan bir teknolojidir. Bu kameralar, çevrenizdeki her şeyi 360 derece görüntüleyebilme özelliğine sahiptir, bu da izleyicilere etkileyici ve immersif deneyimler sunar. Efsanebilgi.com İster bir etkinlikte, ister turistik bir mekânda veya bir eğitim ortamında olsun, 360 derece kameraların kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir