Anasayfa / Blog / Cv Hazırlarken Video Cv ile Sunmak

Cv Hazırlarken Video Cv ile Sunmak

İşi almaya çalışmak, genellikle diğer iş başvuru sahiplerinden öne çıkmanızı gerektirir. Bu avantaja sahip olmak sizi çoğu zaman tercih edilen grubuna sokacaktır. Size bu avantajı sağlayan herhangi bir şey olabilir. Olası bir avantaj, video özgeçmiş oluşturmaktır.

Bir video özgeçmiş, normal özgeçmişinize benzersiz ve kişisel bir dokunuş vermenizi sağlayacaktır. Sadece yazılı özgeçmişinizi okumak yerine, bir işe alım yöneticisi sizi video özgeçmişinizde görebilir. Bir bakıma, eklenen faktörlere göre bir iş için yargılanabilirsiniz. Ancak bununla sunacağınız güçlü noktalarınız olabileceğini görüyorsanız, video özgeçmişi tam size göre.

Nasıl yapılır ?

Bir video özgeçmişini bir tür kişisel reklam olarak düşünebilirsiniz. Kendinizi bu şekilde sunmak, yalnızca yazılı bir özgeçmiş aracılığıyla yapmaktan daha inandırıcı olabilir. Bir video özgeçmiş hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır.

Öncelikle, kaliteli bir video kameranız olduğundan emin olmanız gerekir. Kaliteli bir akıllı telefon kamerası, kaliteli bir video özgeçmişi bulabildiği sürece yeterli olacaktır. Ayrıca sesinizin net bir şekilde duyulmasını sağlamak için kullandığınız cihazın kaliteli bir mikrofon olduğuna emin olun.

Video özgeçmişinizi oluştururken resmi bir dil kullandığınızdan emin olun. Argo kullanmaktan kaçınmaya çalışın. Doğal konuşmaya çalışın ve bir senaryodan okumaktan kaçının. Kısa ama bilgilendirici tutmaya çalışın. Kendinizi, iş deneyiminizi tanıtın ve becerilerinizi vurgulayın. İyi bir video özgeçmişi yaklaşık 2,5 ila 3 dakika uzunluğunda olmalıdır.

Bir video özgeçmişinin yazılı özgeçmişinizin tamamlayıcısı olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca her iş başvurusu için yararlı olmayabilir. Bazı işler, video özgeçmişinizde sunduğunuz becerileri gerektirmeyebilir. Bir cv oluşturmadan önce bir video özgeçmişinin iş bulma şansınıza fayda sağlayacağından emin olun.

Hakkında TARIK AYAN

Bu yaziya da bakabilirisiniz

E-Devlet üzerinden bordro görüntüleme nasıl yapılır ?

E-devlet üzerinden bordro görüntüleme işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Bordronuzu görmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Öncelikle e-devlet'e giriş yapmanız gerekiyor. Eğer henüz bir e-devlet şifreniz yoksa, PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir