Anasayfa / Haber / İngiltere Başbakanı Boris Johnson COVID-19 ile Hastaneye Kaldırıldı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson COVID-19 ile Hastaneye Kaldırıldı

Bir haftadan uzun bir süre önce koronavirüs teşhisi konan İngiliz Başbakanı Boris Johnson, Pazar günü test için hastaneye kaldırıldı.

Johnson’un sekreteri, virüs için pozitif test ettikten 10 gün sonra hala semptomları olduğu için hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Downing Caddesi bunun “ihtiyati bir adım” olduğunu ve hükümetin sorumlusu olduğunu söyledi.

Hastaneye kaldırılmadan önce 55 yaşındaki Johnson, Downing Street’teki evinde karantinaya alınmıştı. 26 Mart’ta kendisine COVID-19 teşhisi konulmuştu.

Johnson, İngiltere’nin salgına verdiği yanıtla ilgili günlük toplantılara başkanlık etmeye devam etti ve 10 gün boyunca tecrit edilmiş birkaç video mesajı yayınladı.

Cuma günü yaptığı bir mesajda kendini daha iyi hissettiğini, ancak hala ateşi olduğunu söyledi.

Virüs çoğu insanda hafif ve orta şiddette semptomlara neden olur, ancak bazıları, özellikle yaşlı yetişkinler ve kronik hastalıkları bulunanlar için pnömoniye neden olabilir ve ölüme kadar gidebilir.

Johnson hastalığı sırasında telefonla tıbbi yardım aldı, ancak hastaneye gitmek doktorların onu bizzat görebileceği anlamına geliyor.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Göz Damlası Nasıl Kullanılır ?

Aile Hekimi Göz Damlası Yazabilir mi?

Sağlık, insanların uzun ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için hayati öneme sahiptir. Ancak bazen beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Göz sağlığı da son derece önemlidir ve farklı göz hastalıkları durumunda göz ilaçları veya damlaları kullanılması gerekebilir. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de bu ilaçların aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceğidir. Bu makalede, göz ilaçlarının aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceği hakkında güncel bilgiler verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir