Anasayfa / Mobil Uygulama / Samsung Yenilikçi Bir Banka Kartı Sunmayı Hedefliyor

Samsung Yenilikçi Bir Banka Kartı Sunmayı Hedefliyor

Apple, Google ve diğerlerinin yaptığı gibi. Samsung, Samsung Pay’den sonra bir banka kartı sunmayı hedefliyor.

Samsung Pay’i duymuşsunuzdur. Duymayanlar için kısa bir özet geçelim. Samsung Pay, banka kartınızı mobil uygulamanıza kaydedip, kartınıza ihtiyaç duymadan onunla yapacağınız tüm işlemleri bu uygulamayla yapabileceğiniz bir mobil banka kartı uygulamasıdır. Mağazalardaki pos makinelerinde, internet üzerinden alışverişlerinizde, ürün satışları üzerine kurulmuş uygulamalarda tıpkı banka kartınızla yaptığınız gibi bu mobil uygulamadan daha kolay ve daha temassız şekilde yapabilmeyi sunuyor. Ekstra güvenlik katmanı ile Samsung Pay ile yapılan her işlem, bankanızın sahtekarlık koruması ve parmak izi, pin numarası veya iris taraması yoluyla kimlik doğrulaması kapsamındadır. Kart bilgileriniz ayrı ve güvenli bir veri kasasında şifreleniyor. Samsung Pay, en iyi ABD bankalarıyla birlikte American Express®, Discover®, MasterCard® ve Visa® ödeme kartı ağlarıyla ortaklık kurdu. Samsung, her gün yaptığınız aynı harcamalar için extra ödüller kazanma şansını da sunuyor.

Samsung Bir Ödeme Kartı Kurmayı Hedefliyor

Samsung, ödemelerle sanal ön ödemeli kart sunmaktan daha fazlasını yapmak istiyor . Şirket , nakit yönetimi hesabı tarafından desteklenen “yenilikçi” bir banka kartı içeren yeni bir “deneyim” sunarak Samsung Pay’ı bu yaz büyütmeyi planlıyor . Ayrıntılar sadece “önümüzdeki haftalarda” gelecek şekilde planlanıyor, ancak finansal girişim SoFi’den yardım alacak .

Samsung için şaşırtıcı bir hareket değil. Apple 2019’dan beri kredi kartı teklif ederken, Huawei de bu davayı takip ediyor . Google’ın kendine ait bir banka kartı üzerinde çalıştığına inanılıyor . Samsung bir tür ödeme kartı sunmazsa, bu kartların başarılı olup olmadığı göz ardı edilebilir.

Ayrıca iş yerinde pragmatik bir finansal gerçeklik var. Akıllı telefon satışları zaten covid-19 salgını öncesinde dengeleniyordu ve kriz sonucunda büyük bir darbe aldılar . Bir ödeme kartı, Samsung’un mobil bölümüne telefon işindeki düşüşü dengeleyebilecek güvenilir bir gelir kaynağı sağlayabilir.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

En İyi Mobil Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Devam eden pandemi ile insanlar sanal iletişim yollarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. İnsanların hem …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir