Anasayfa / Eğitim / Bedava tablet başvurusu nasıl yapılır ?
okullarda ücretsiz tablet dağıtımı başvurusu
bedava tablet almak için gerekli şartlar

Bedava tablet başvurusu nasıl yapılır ?

MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

Ücretsiz bedava tablet başvuru ekranı açıldı , bazı belediyelerin tablet kampanyasını başlatmasının ardından erişime açıldı.uzaktan online eğitim döneminde evde bilgisayarı ve tableti olmayan durumu iyi olamayan ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek olan 500 bin ücretsiz tablet dağıtımıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Selçuk “Tabletlerin dağıtımıyla ilgili şartları açıklamıştık. Bu şartlar doğrultusunda iller okullar marifetiyle tabletlerin dağıtımı başlıyor” dedi. Belediyeler tarafından dağıtılan tabletlerin ise başvuruları ise devam ediyor. Peki, MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, ücretsiz tablet başvuru formu ve konuyla ilgili ayrıntılar…

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Tablet bilgisayarların önce durumu olmayan elinde tablet telefon bulunmayan eba üzerinden derslere katılamayan öğrencilere verileceği duyuruldu.

Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı.Ülkemizde bilindiği üzere , ihtiyaç sahibi olmayıp bu tür yardımlara göz diken fırsatcı insanlar bulunmakta , bu durumun önüne geçmek için sıkı tedbirler alındı.

Hakkında admin

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Bahar Yarıyılında Açılan Üniversiteler

Yaklaşık 1 yıldır yüz yüze öğretime kapalı olan üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze öğretime geçilip …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir