Anasayfa / Eğitim / Bahar Yarıyılında Açılan Üniversiteler

Bahar Yarıyılında Açılan Üniversiteler

Yaklaşık 1 yıldır yüz yüze öğretime kapalı olan üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze öğretime geçilip geçilmeyeceği merak edilirken, kararı uygulayarak yüz yüze geçen bazı üniversiteler şu şekilde..

1) Başkent Üniversitesi, bahar yarıyılında uzaktan eğitim ağırlıklı aynı zamanda gereksinimlere göre seyreltilmiş hibrit öğretim modeli uygulanacağını açıkladı. 15 Mart’tan itibaren salgın seyrine göre çevrimiçi uygulamaların yanı sıra seyreltilmiş yüz yüze eğitime de başlanacaktır.

2) Selçuk Üniversitesi, bahar yarıyılında hibrit ve uzaktan eğitim modeliyle devam edileceğini, %17 civarında hibrit eğitim yönünde talep olduğunu, bu durumda kampüste %10 civarında hareketlilik olacağını açıkladı.

3) Lokman Hekim Üniversitesi, tüm fakültelerde 5 Nisan’a kadar hibrit, 5 Nisan’dan sonra ise yüz yüze eğitim modeliyle yapılacağını açıkladı.

4) Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer UTLU katıldığı canlı yayında vize sınavlarının gerekli tedbirler alınarak yüz yüze yapılacağını, 8 Nisan’dan sonra ise tamamına yakın bir şekilde yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı.

5) İstanbul Bilgi Üniversitesi, tüm teorik derslerin online olarak, bazı gerekli görülen uygulamalı derslerin öğrenci katılımı zorunlu olmadan hibrit eğitim modeliyle yapılacağını açıkladı.

6) Üsküdar Üniversitesi ise teorik dersleri online (çevrimiçi), uygulama ve laboratuvar derslerini hibrit eğitim modeliyle yapılacağını açıkladı.

7) Afyon Kocatepe Üniversitesi, bahar yarıyılında uygulamalı derslerin hibrit eğitim modeliyle yapılacağını açıkladı.

8) Uludağ Üniversitesi, yarıyıl başlangıcından 31 Mart 2021 tarihine kadar bazı birimlerde uzaktan bazı birimlerde ise hibrit eğitim kararı aldı.

9) Mersin Üniversitesi, Bahar Döneminde teorik derslerin tamamının uzaktan eğitim yoluyla işleneceği, uygulamalı derslerin ise uzaktan eğitim ile başlayıp son 4 hafta yüz yüze eğitimle devam edileceğini açıkladı.

10) Süleyman Demirel Üniversitesi, bahar yarıyılında hibrit (karma) eğitim modeliyle eğitim yapma kararı aldığını açıkladı.

Hakkında Buket A

Bu yaziya da bakabilirisiniz

okullarda ücretsiz tablet dağıtımı başvurusu

Bedava tablet başvurusu nasıl yapılır ?

MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz bedava tablet başvuru ekranı açıldı , …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir