Anasayfa / Otomobil / Tesla, Model Y Elektrikli SUV’sinin Fiyatını Düşürüyor

Tesla, Model Y Elektrikli SUV’sinin Fiyatını Düşürüyor

Tesla, elektrikli SUV’si olan Model Y’nin fiyatını düşürüyor. Otomobilin uzun menzilli dört çeker versiyonu daha önce olduğundan 3.000$ daha düşük Amerika piyasasında 49.990$ olarak satış fiyatı listeleniyor. Otomobilin yeni fiyatlandırılması ilk olarak hafta sonu Elektrek tarafından duyuruldu.

Mayıs ayında TeslaModel S sedan ve Model X SUV gibi üst düzey araçlar da dahil olmak üzere birçok elektrikli otomobili için fiyatları düşürdü. Yeni fiyatlandırma, ABD’li otomobil üreticilerinin COVID-19 pandemisinin ekonomik serpintisine rağmen alıcıları cezbetmeye çalışmasıyla geliyor.

Geleneksel üç büyük ABD’li otomobil üreticisi olan Ford, GM ve Fiat Chrysler Automobiles, ertelenmiş veya daha uzun vadeli ödeme seçeneklerine ek olarak% 0 finansman oranları sunarken, diğer otomobil üreticileri de yeni alıcılara hitap etmek ve tutmak için teşvikler ve ödeme planları duyurdu.

Tesla bu ayın başı itibariyle analistlerce beklentilerin altında kalıyor. Birkaç hafta boyunca Amerika’da ki ana fabrikasında pandemi yüzünden üretimin askıya alınmasından, ikinci çeyrekte % 4,8 oranında bir düşüşle 90.650 araç teslim edildiği söylendi. Teslimatların çoğu (80.050), Model 3 ve Model Y iken geri kalan (10.600), daha üst düzey Model S ve Model X idi.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Microsoft ve Google, Play Store’a Daha Fazla Web Uygulaması Getirmek İçin İşbirliği Yapıyor

Microsoft,Play Store aracılığıyla Android cihazlara daha fazla web uygulaması getirmeye yardımcı olmak için Google ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir