Anasayfa / Mobil Uygulama / Microsoft ve Google, Play Store’a Daha Fazla Web Uygulaması Getirmek İçin İşbirliği Yapıyor

Microsoft ve Google, Play Store’a Daha Fazla Web Uygulaması Getirmek İçin İşbirliği Yapıyor

Microsoft,Play Store aracılığıyla Android cihazlara daha fazla web uygulaması getirmeye yardımcı olmak için Google ile iş birliği yaptığını bildirdi. Microsoft’un PWABuilder aracı kullanılarak oluşturulan uygulamalar, web kısayolları için yeni bir standart, “daha ​​derin” push bildirimleri ve görsel özelleştirmeler de dahil olmak üzere yeni özelliklerden yararlanmak için Google’ın Bubblewrap yardımcı programını ve kitaplığını kullanacak. Web uygulamaları, basitçe söylemek gerekirse telefonunuzda bilgisayar işlemlerini daha kolay yapılabilecek demektir.

Microsoft, genişletilmiş özelliklerin uygulanması için daha fazla çaba gerektirmemesi gerektiğini söyledi.

Yeni özellikleri kullanan uygulamaları görmeniz biraz zaman alacaktır. Yine de, daha fazla ve geliştirilmiş uygulamaların telefonunuza ulaşmasına neden olabilir. Microsoft ve Google’ın böyle bir durumda birlikte çalıştıklarını görmek şaşırtıcı değil. Bu, içerik oluşturuculara Microsoft’un araç setini kullanmaları için daha fazla neden verirken, Google, insanları bir tarayıcıdaki genel uygulamalara yönlendirmek yerine Android dostu web uygulamaları oluşturan daha fazla geliştirici alır.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

En İyi Mobil Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Devam eden pandemi ile insanlar sanal iletişim yollarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. İnsanların hem …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir