Anasayfa / Sağlık / Sağlık Bakanı Son Vaka Ve Ölüm Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanı Son Vaka Ve Ölüm Sayısını Açıkladı

Twitter hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca, son 24 saatte rastlanan koronavirüs vakalarını açıkladı.

CAN KAYBI 75

Gün içerisinde 16 hastanın daha kaybedildiğini açıklayan Bakan Koca, toplam kaybın 75’e ulaştığını söyledi. Yaşlılar ve kronik hastalar hariç can kaybı yaşayan olmadı. Bu yüzden tedbirleri herkesten fazla olmalı.

VAKA SAYISI 3629

Hızla yayılmaya devam eden koronavirüs, 1196 yeni tanıyla beraber 3629’a ulaştı. Bakan Koca, bugün 7286 test yapıldığını açıkladı.

Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama şu şekildeydi: ”Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi. 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum.”

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Göz Damlası Nasıl Kullanılır ?

Aile Hekimi Göz Damlası Yazabilir mi?

Sağlık, insanların uzun ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için hayati öneme sahiptir. Ancak bazen beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Göz sağlığı da son derece önemlidir ve farklı göz hastalıkları durumunda göz ilaçları veya damlaları kullanılması gerekebilir. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de bu ilaçların aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceğidir. Bu makalede, göz ilaçlarının aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceği hakkında güncel bilgiler verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir