Anasayfa / Bilim / Okyanusun Altında Bir Tatlı Su Denizi Keşfedildi

Okyanusun Altında Bir Tatlı Su Denizi Keşfedildi

Binlerce yıl önce kalmış olan tatlı su denizleri, gelecekteki su krizlerinin üstesinden gelmede önemli bir rol oynayabilir. Dünyanın son buz çağında, sıcaklıklar düştükçe ve gezegen buz tuttukça, buz tabakaları denizlerde tabakalar oluşturdu. Zamanla okyanusların altında kalan bu tabakalar, çöktükleri noktada tatlı su denizleri oluşturdular. Varlığı bilinen bu su kütleleri gelecekteki susuzluk problemini çözmek için kullanılabilir.

Bu tatlı su birikintileri 1970 yılında keşfedildi. Petrol kuyusu sondajına göre, bu yapıların kazara keşfedildiği bilinmiyordu. Bilimsel Raporlarda yayımlanan bir makalede, hakemli bir bilimsel yayın olan Columbia Araştırma Üniversitesi ve Woods Hole Oşinografi Derneği ekibi, 10 gün boyunca tatlı su basıncını ekledi. New Jersey’den Massachusetts’e kadar olan araştırmacılar elektromanyetik dalgaları inceledi.

Hakkında admin

Bu yaziya da bakabilirisiniz

uyku alarm erteleme

Sabah Uykusu Nasıl Açılır ? En Hızlı Uyku Açma Yöntemleri

Sabah kalktınız ve Sabah uykusunu açmak için yöntem aramaya başladınız doğru yerdesiniz aşağıdaki yöntemleri deneyerek uykunuzu hızlı bir şekilde açabilirsiniz :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir