Anasayfa / Spor / La Liga Ne Zaman Başlayacak ?

La Liga Ne Zaman Başlayacak ?

İspanya futbol ligi La Liga organizatörleri, kulüplerin bu hafta antrenmana dönmeye başladığını, Mart ayında koronavirüs nedeniyle süresiz olarak durdurulan lige Haziran ayında yeniden başlamayı hedeflediğini söylüyor.

İspanya’nın spor ve sağlık otoriteleri ile hem oyuncuların hem de personelin güvenliğini garanti eden bir anlaşma sonrasında bireysel olarak antrenman yapacaklar.Oyuncular, antrenman tesislerine dönmeden önce teste tabi tutulacaklar.

Ülkenin üst bölümü, eğitime geri dönüş için ayrıntılı protokoller oluşturdu. Böylece uygun sağlık önlemleri gözlemlendi. Bunun bir kısmı, bireylerden küçük gruplara doğru ilerleyen eğitim oturumlarını ve daha sonra ekip eğitimini içeriyor.

La Liga’dan yapılan açıklamada, “Bu tedbirler, yaklaşık dört haftalık bir dönemi, her halükarda, hükümetin kurduğu azaltma sürecine tabi olacak farklı aşamaları kapsamaktadır. Kulüpler tarafından yapılan tıbbi testlerle birlikte, Haziran ayında yapılması planlanan müsabakaya dönmeden önce tek başına antrenman yapan ve grup etkinlikleriyle başlayacak aşamalı bir eğitim dönüşü gerçekleştirildi.”

Ligde şu anki tabloda Barcelona lider durumda, Real Madrid 2 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

Okay Yokuşlu’nun forma giydiği Celta Vigo 8. sırada yer alırken, Enes Ünal’lı Real Valladolid 19. sırada düşme hattında bulunuyor. İsmail Köybaşı’lı Granada 17. sırada düşme hattının hemen üzerinde.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Türk atçılığının derbisi 95. Gazi Koşusu’nun Şampiyon adaylarını

Gazi koşusu, ilk kez Türk Kurtuluş Savaşı yıllarında Ankara’daki at yarışlarını kendi himayesinde yaptıran Mustafa Kemal, 1927 yılında emir vererek Gazi Koşusu’nun düzenlenmesini istemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir