Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook tasarımı yenileniyor! Mavi renklere veda!

Facebook tasarımı yenileniyor! Mavi renklere veda!

Facebook bugünün ilk saatlerinde yaptığı açıklama ile birlikte, internet sitesinde yapılan tasarım değişikliklerinin tamamlandığını duyurdu. Söz konusu tasarım değişikliği ufak tefek revizelerden ziyade, sitenin temel hatların komple değiştiyor. Sitede yoğun şekilde kullanılan mavi renk (biz buna alıştık ), yeni tasarımla birlikte kullanıcılara veda ediyor.

Facebook tasarımı baştan aşağı değişiyor! Mavi tasarım yerine sade tasarım !

Şirket tarafından yayınlanan görsel, yeni tasarıma ait değişiklikleri de gözler önüne seriyor. Yeni tasarımda göze çarpan ilk detay, yoğun olarak kullanılan mavi renkli temaya veda edilmesi. Bununla birlikte yeni tasarım, sitede ikonik bir tasarımı hakim kılıyor. Göze çarpan bir diğer yenilik ise yapılan durum çubuğunda minimalist tasarım değişikliği oluyor.Ne kadar beğenmesekte alışacağız.

Yeni tasarım değişikliği, Facebook’un kullanıma sunulduğu tarihten itibaren yapılan en değişken tasarım değişikliği denilebilir. Yeni tasarımla birlikte kullanımın daha kolay ve sade hale geleceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre şirket, Facebook grupları üzerinde daha fazla durulacağını belirtti. Facebook üzerinde on milyonlarca grup olduğunu belirten şirket, kişilerin kendilerini ait hissettikleri gruplarda kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacaklarını da söyledi.

Hakkında admin

Bu yaziya da bakabilirisiniz

2021’de en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformları

3,6 MİLYAR SOSYAL MEDYA KULLANICISI VAR Her geçen gün artan sosyal ağ kullanıcı sayısının, 2025 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir