Anasayfa / Ekonomi / Dolar Yatırımcılar İçin Güvenli Liman, Tekrar Yükselişte

Dolar Yatırımcılar İçin Güvenli Liman, Tekrar Yükselişte

Yatırımcılar koronavirüs pandemisinden kötüleşen ekonomik serpinti nedeniyle güvenli tekliflere sığınmak için arayışlar içinde. Dolar cuma günü büyük para birimlerine karşı tırmanışını sürdürdü.

Ticaret başkan yardımcısı John Doyle Tempus INC, Washington’da yaptığı açıklamada: “Avrupa, İngiltere, İtalya’dan gelen zayıf verilerin görüldüğü gibi, herhangi bir yere acele etmeye çalışıyorsanız, ABD Hazineleri ve ABD doları güvenli bir sığınak olacaktır,” diyor.

Dolar, geçtiğimiz ay, ABD’deki tarım dışı bordrolar raporunu, 1001.000 istihdam kaybı beklentisiyle karşılaştırıldığında, 701.000 büyük iş kaybı göstererek büyük oranda çalkalandı.

Mart ayındaki iş daralması, 113 aylık tarihi istihdam artışını aniden sona erdirdi. Çalışma Bakanlığı ayrıca Şubat ayının 275.000 iş kazanımına ulaştı. İşsizlik oranı bir önceki ayın% 3,5’inden% 4,4’e yükseldi.

Doyle, “Bugünün iş sayısı ve dünün işsizlik iddiaları raporu, işlerin gerçekten ne kadar kötü olabileceğini gösteren bir tablo çiziyor” dedi. “Ama işlerin çok zayıf olmasını bekliyoruz, bu yüzden şu ana kadar döviz piyasasında sınırlı tepki görüyorsunuz.”

ABD’nin işsizlik yardımlarına ilişkin ilk iddiaları, geçtiğimiz hafta ve bir önceki hafta kaydedilmemiş 3,3 milyondan 6,65 milyona yükseldi. Rakamlar, bir ekonomist araştırmasında ortalama 3.50 milyon tahmini aştı.

Sabah ortasında alım satım işlemlerinde ABD doları endeksi% 0,7 artışla 100,78 oldu. Endeks, ABD Federal Rezervi piyasayı likidite ile doldururken, geçen ay nakit yüksekliğine kadar yüksek bir seviyeden kırbaçlanan hafta boyunca yaklaşık% 2.5’lik bir kazanç sağladı. Japon Yeni, İsviçre Frangı, Euro, İngiliz Sterlini ve Avustralya ve Yeni Zelanda Doları da dolar karşısında güç kazandı.

Dolar, TL karşısında %1,18 artış göstererek 6.73’e yükseldi.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır, 2023 Ekim Başvurusu

PTT ihtiyaç kredisi başvuru için en uygun faiz oranlarını ise Aktifbank vermektedir. Bu sebeple, Aktifbank …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir