Anasayfa / Genel / 3 Bakandan Ortak Açıklama Hasta Sayısı 5’e Yükseldi

3 Bakandan Ortak Açıklama Hasta Sayısı 5’e Yükseldi

Sabah saatlerinde virüslü hasta sayısının 2’ye ulaştığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, biraz önce Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile yeni bir açıklama yaparak virüslü hasta sayısının 5’e yükseldiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Koca, şu açıklamaları yaptı;

“Sabah erken saatlerde kamuoyu ile ikinci bir vakayı paylaştık. Bu çok üzücü olmakla birlikte ihtimal dahilindeydi. Kesin olarak bekleniyordu diyemeyiz. Fakat virüsü yurtdışı üzerinden alan hastamızın temas içinde olduğu çevreyi, sonuç böyle olacak varsayımıyla en başta gözetim altına almış, olası bulguları takibe başlamıştık. Yeni vaka bu çemberin içinde yer almaktadır. Tüm değişkenlerin olası tüm temasların tespiti kuşkusuz mümkün değil. Fakat bu iki vakanın belli bir sınır içinde ortaya çıktığını ifade etmek istiyorum. Bu bilgiden varacağımız sonuç açıktır, mücadelemizin bir üstünlüğü var, mevcut tabloda yayılımın olası sınırlarını biliyoruz. Başarımız tek tek hasta veya şüphelileri izole etmenin ötesine gidebilir. 10 Mart itibari ile olayın Türkiye’deki seyiri eldeki veriler baz alınırsa diğer ülkelere kıyasla bir avantaj sunmaktadır. Tedirgin olmamalıyız, sağduyulu olmalıyız, rasyonal olmalıyız. Bulaşıcı bir hastalıkla duygular değil ancak akıl mücadele edebilir.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca tedbir amaçlı hastanelere ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, raporla ilaç kullanlar için hastaneye gidilmesine gerek kalmayacağını, ayrıca kamu çalışanlarından kronik hastalıkları bulunanların kolayca izine ayrılabileceğinide ekledi. Sözlerine Alo184 Korona Danışma hattının açıldığını söyleyerek devam etti.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

E-Devlet üzerinden bordro görüntüleme nasıl yapılır ?

E-devlet üzerinden bordro görüntüleme işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Bordronuzu görmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Öncelikle e-devlet'e giriş yapmanız gerekiyor. Eğer henüz bir e-devlet şifreniz yoksa, PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir