Anasayfa / Genel / Coronavirüsten Korunmanın Üç Yolu

Coronavirüsten Korunmanın Üç Yolu

Coronavirüs nasıl bulaşır ? Coronavirüs; hava yolu ile bulaşan, üst solunum yollarına yerleşen bir virüsün burada nemli ortamda çoğalması ile akciğerlere inerek kişinin soluk almasını engelleyen bir virüs çeşididir.

Coronavirüsten Korunmak İçin Yapılacaklar:

  1. En ufak bir şüphede hemen doktora gitmeyin çünkü bu düşünceyle hareket eden herkes zaten hastanelere akın edeceği için belki de gerçek hastalarla aynı ortamda bulunabileceğinizden, hastalığı hem kendinize bulaştırabilir hem de ailenize ve sevdiklerinize taşıyabilirsiniz.
  2. Maske tamamen hikaye! Gerekmedikçe maske kullanmayın çünkü maskeler sadece iki saatlik koruma sağlar.Sonrasında ise ağız bölgeniz nemleneceği için virüs buraya kolayca yerleşebilir. Maskeler, enfekte olmuş kişilerin çevrelerine bu hastalığı bulaştırmaması için almış oldukları geçici bir önlemdir.
  3. Çok ti’ye almayın ama olayı abartmayında el yüz temizliğine dikkat edelim bu bize yeter.
  4. Zaten yaz geliyor bu virüs ölüp gidedek ve biz kolonyaları 5 tlye almaya devam edeceğiz.

Hakkında admin

Bu yaziya da bakabilirisiniz

E-Devlet üzerinden bordro görüntüleme nasıl yapılır ?

E-devlet üzerinden bordro görüntüleme işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Bordronuzu görmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Öncelikle e-devlet'e giriş yapmanız gerekiyor. Eğer henüz bir e-devlet şifreniz yoksa, PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir