Anasayfa / Teknoloji / Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonu Yıl Sonunda Piyasaya Sürülecek

Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonu Yıl Sonunda Piyasaya Sürülecek

Çin merkezli marka Xiaomi, akıllı telefonlara getirilen yeniliklere ayak uyduruyor. Geçen yıl katlanabilir telefon için patent alan Xiaomi, yıl sonunda yada 2021 başında piyasaya süreceğini duyurdu. Xiaomi’nin yeni raporlarına göre Samsung Galaxy Z Flip’e benzer bir telefon üretimi için LG ve Samsung’dan üretim talebinde bulundu. Firma BOE ve CSOT gibi Çinli firmalar yerine, daha kaliteli olduğu söylenen Güney Koreli firmaların ekranlarına yöneleceğini belirtiyor. BOE’nin Huawei Mate X katlanan cihazlarının ekranını sağladığı biliniyor.

Teknik özellikler hakkında tam olarak bi bilgi olmasada. Xiaomi’nin aynı Galaxy Z Flip’te olduğu gibi ince bir plastik katmanının altında çok ince bir OLED ekran kullanacağı sanılıyor. Bu esnek ekranın iç kısımda olacağı ve açıldığında normal telefon gibi kullanılacağı belirtiliyor. Bu arada önceki patent, telefonda bildirimleri gösteren bir dış ekranın da bulunacağını iddia ediyordu.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

İP KAMERA SEÇİMİ VE KURULUMU 360

360 derece kamera kurulumu, son zamanlarda popülerlik kazanan ve çeşitli alanlarda kullanılan bir teknolojidir. Bu kameralar, çevrenizdeki her şeyi 360 derece görüntüleyebilme özelliğine sahiptir, bu da izleyicilere etkileyici ve immersif deneyimler sunar. Efsanebilgi.com İster bir etkinlikte, ister turistik bir mekânda veya bir eğitim ortamında olsun, 360 derece kameraların kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir