Anasayfa / Haber / Koronavirüsten İlk Ölüm Gerçekleşti Hasta Sayısı 98’e Yükseldi

Koronavirüsten İlk Ölüm Gerçekleşti Hasta Sayısı 98’e Yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, toplamda hasta sayısının 98’e ulaştığını bildirdi. Koronovirüsten ilk kaybın yaşandığını da açıkladı.

Koca, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

Bugün yapılan testlerde pozitif sonuç 51’dir. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Hastalığın ağır seyrettiği kişiler, direnci düşük ve başka hastalığı olan kişilerdir. Yaşlılar yüksek risk grubundandır. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum.

Hemen ardında ilk kaybın yaşandığını belirten Koca sözlerine şu şekilde devam etti ;

Bu cümleyi bu toplumun Sağlık Bakanı olmak yanında bir hekim olarak da kuruyorum: Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü, Çin temaslı bir çalışanından aldı. İlk kaybımız olan beyefendiye Allah’tan rahmet diliyorum.”

Koca, açıklamalarında ”hayatımızı buna göre düzenleyelim, 1.5-2 ay direnelim.” diyerek virüsün önüne muhakkak geçileceğini belirtti.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

E-Devlet Üzerinden Parsel Sorgulama

E-devlet üzerinden ada, arsa ve tapu parsel sorgulama, gayrimenkul alım-satım süreçlerinde hayati bir öneme sahip. Bu sorgulamalar, satın alınacak gayrimenkulün konumunu ve özelliklerini detaylı olarak öğrenmek için yapılır ve bu da alıcıların ve satıcıların işlemlerini güvenle gerçekleştirmelerini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir