Anasayfa / Genel / Ülkemizde Hasta Sayısı 47’e Ulaştı

Ülkemizde Hasta Sayısı 47’e Ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twetter üzerinden yaptığı son açıklamasında ülkemizdeki koronavirüslü hasya sayısının 40’a ulaştığını açıkladı. Açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.”

Bunlara ek olarak Koca; “Tespit edilen her vaka toplum için risk olmaktan çıkmıştır. Her yeni tanı üzücü fakat sizin için bir güvencedir. Salgınlarda olaylar panikle kontrolden çıkar. Tedbir ve panik, birbirinin zıttıdır. Tedbirleri sıkı tutalım. Virüsle temas ihtimalini sıfırlayalım.” Sözlerine yer verdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, vakaların tamamının 40 yaş üstü olduğunu bildirdi.

Koronavirüsün ülkemizde 6 günlük seyiri şu şekilde;

•11 Mart – 1

•13 Mart – 5

•14 Mart – 6

•15 Mart – 18

•16 Mart – 47

Ülkemizde koronavirüs sebebiyle ölen olmadı.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Göz Damlası Nasıl Kullanılır ?

Aile Hekimi Göz Damlası Yazabilir mi?

Sağlık, insanların uzun ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için hayati öneme sahiptir. Ancak bazen beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Göz sağlığı da son derece önemlidir ve farklı göz hastalıkları durumunda göz ilaçları veya damlaları kullanılması gerekebilir. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de bu ilaçların aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceğidir. Bu makalede, göz ilaçlarının aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceği hakkında güncel bilgiler verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir