Anasayfa / Haber / Tesla, FDA Onaylı Ventilatörleri Ücretsiz Tedarik Etmeyi Planlıyor

Tesla, FDA Onaylı Ventilatörleri Ücretsiz Tedarik Etmeyi Planlıyor

Tesla Inc. İcra Kurulu Başkanı Elon Musk salı günü yaptığı açıklamada, şirketin elektrikli otomobil üretim alanlarına teslim ettiği bölgelerdeki hastanelere ücretsiz olarak gönderilebilecekleri ekstra FDA onaylı ventilatörlere sahip olduğunu söyledi.

VENTİLATÖR NEDİR?

Ventilatör, respiratör aynı anlamda kullanılmaktadır. Türkçe karşılığı “solutucu” veya “solunum cihazı”dır. Kronik solunum yetmezliği tedavisinde evde uzun süreli mekanik ventilasyon önemli ve başarılı bir teknik olarak özellikle göğüz duvarı ve nöromüsküler hastalıklarda tüm dünyada giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

Ventilatör (Solunum Cihazı)

CİHAZ VE NAKLİYE ÜCRETSİZDİR

Twitter hesabından haberi duyuran Musk, şu ifadeleri kullandı:”FDA onaylı ekstra ventilatörlerimiz var. Tesla teslimat bölgelerinde dünya çapında hastanelere gönderilecek. Cihaz ve nakliye maliyeti ücretsizdir. Tek şart, havalandırmanın bir depoda saklanmayan hastalar için hemen ihtiyaç duyulmasıdır. Lütfen ben ya da @Tesla  biliyorum.”

Tesla, kaç tane ventilatör sunacağı veya şirketin talepleri nasıl önceliklendireceği konusunda yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, otomobil üreticilerine ve havacılık şirketlerine, küresel olarak 777.000’den fazla insanı enfekte eden ve 37.500’ü öldüren hızlı yayılan bir koronavirüs salgını sırasında ventilatörler ve diğer tıbbi ekipmanların tedarik edilmesine veya üretilmesine yardımcı oldular.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, pandemi tarafından sertçe vurulan devletlerden, Trump yönetimi ve üreticileri, hastalarda bir dalgalanma ile başa çıkmak için ventilatör üretimini hızlandırmak için yalvardı.

Bu haftanın başlarında, Ford Motor Co., General Electric’in sağlık birimi ile işbirliği içinde Michigan’daki bir tesiste önümüzdeki 100 gün boyunca 50.000 ventilatör üreteceğini ve daha sonra koronavirüs hastalığına yakalanan hastaları tedavi etmek için ayda 30.000 üretilebileceğini söyledi.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

94.Oscar 2022 adayı en iyi filmler ve konuları

Belfast – İmdb: 7,4 Film, 1960’ların sonlarında bir çocuk ve işçi sınıfından bir ailenin hikayesini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir