Anasayfa / Yazılım / Programlamaya Giriş siteleri Nereden başlanmalı ?

Programlamaya Giriş siteleri Nereden başlanmalı ?

Çocuklarınıza bilgisayar programlamayı öğretmek, özellikle kodlamaya aşina olmayanlar için zor olabilir. Çocuklarınızın HTML (CSS ile) ve Javascript gibi kodlama dillerini öğrenerek başladıklarından emin olun. Python, öğrenmesi kolay ve kullanımı eğlenceli olan güçlü, etkileyici bir programlama dilidir.

Bunlar, programlamayı öğrenmeye başlamalarına yardımcı olmak için çocuklarınızla paylaşabileceğiniz birkaç Web sitesidir.

Code.org Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan code.org, çocukların kodlamaya başlaması için ücretsiz bir kodlama web sitesidir. Web kaynakları, araçlar, uygulamalar ve çocuklar için programlama sunan yerel tesislerin bir listesini içerir.
Scratch , çocuklar için en popüler kodlama araçlarından biridir ve kodlama deneyimi çok az olan veya hiç olmayan öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Scratch, editörde tuğlalarla kodlayarak, öncelikle çocukları hedefleyen görsel bir programlama dili ve çevrimiçi topluluktur. Sitenin kullanıcıları, blok benzeri bir arayüz kullanarak çevrimiçi projeler oluşturabilir.

Tinker , bilgisayar programlama, düşünme ve problem çözme gibi becerileri öğretir. Kullanıcılar, olayları mantıksal olarak sıralamayı, oynanabilir oyunlar yaratmayı, iyi hikayeler anlatmayı ve gerçek durumları modellemeyi öğrenecekler. Ayrıca algoritmik ve tasarım odaklı düşünme yetenekleri geliştirerek sayısal düşünmeyi öğrenirler. Temelleri öğrendikten sonra, çocuklar Tynker öğrenme sistemi içinde JavaScript’e geçebilirler.

CodeAcademy , Python, Java, JavaScript (jQuery, AngularJS, React.js), Ruby, SQL ve Sass’ın yanı sıra HTML ve CSS biçimlendirme dilleri dahil olmak üzere 12 farklı programlama dilinde ücretsiz kodlama sınıfları sunan çevrimiçi etkileşimli bir platformdur .

Tekkieuni , dünyanın önde gelen sanal okullarını işleten uluslararası bir şirket olan eTeacher Group tarafından size getirilen sanal bir okuldur. Pedagojik yapılandırılmış derslerinin tümü, çocukların öğretmen ve sınıf arkadaşları ile gerçek zamanlı olarak bağlantı kurmasına ve etkileşimde bulunmasına olanak tanıyan canlı video akışı yoluyla öğretilir.

CodeMonkey , birkaç farklı seviyede kodlamayı adım adım öğreticilerle öğreten en küçük öğrenciler için çevrimiçi bir oyundur. İyi kodlama pratiği sağlarlar ve Coffeescript adı verilen gerçek bir programlama dili kullanırlar: JavaScript’e benzer, Web uygulamaları için sıklıkla kullanılan ve çocukların anlaması çok daha kolay olan bir kodlama dili.

Hakkında admin

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Microsoft Edge İkinci En Popüler Masaüstü Web Tarayacısı Oldu

Microsoft’un Chromium tabanlı bir Edge tarayıcısıyla kumar oynaması, kısa vadede verim almış gibi gözüküyor. Bleeping …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir