Anasayfa / Blog / Netflix, Messiah’ı Neden Yayından Kaldırdı

Netflix, Messiah’ı Neden Yayından Kaldırdı

Netflix, Ocak ayında birinci sezonu yayınlanan Messiah’ın ikinci sezonunu yayınlamama kararı aldı. Dizi çok fazla tartışmalara neden olmuş ve bazı ülkeler tarafından yoğun tepkiler almıştı.

Birinci sezon geneliyle iyi bir izleyici kitlesi yakalamış, sürükleyici bir senaryo ortaya sunmuştu. Ancak dizi herkes için aynı şeyleri ifade etmedi. Dizi, Mesih’in dünyaya gelişi veya İsa’nın dönüşü olarak iddia ediliyordu. Konu olarak, günümüz dünyasında, Orta Doğu’da, yaşanan sorunların ortasında çıkan bu adam insanları kendine inandırmak için mücadele ediyordu. Kimileri onun mucizeler başarabileceğine inanırken, kimileriyse onun sahtekar olduğunu düşünüyordu. Onuncu bölümün sonuna bakarsak ikinci sezon için açık kapı bıraktıklarını net olarak görebiliriz. İzleyici kitlesi heyecanla ikinci sezonu beklerken, Netflix’in verdiği diziyi yayından kaldırma kararı bekleyenlerin hevesini kursağında bıraktı. Bu kararla izleyiciler Al-Masih’in bir kurtarıcı olup olmadığını asla öğrenemeyecek

 Bu iptal kararını ise dizide Will Mathers karakterini canlandıran Wil Traval duyurdu. Traval, Instagram hesabından, “Çok çok üzücü bir gün. Netflix’ten Messiah’ın ikinci sezonunun olmayacağı bilgisini yeni aldım. Herkesin desteği ve sevgisi için teşekkür ederim. Keşke her şey başka olsaydı” dedi.

DİZİNİN OYUNCU KADROSU

Oyuncu kadrosunda: Mehdi Dehbi, Tomer Sisley, Michelle Monaghan, John Ortiz, Melinda Page Hamilton, Stefania LaVie Owen, Jane Adams, Sayyid El Alami, Fares Landoulsi ve Wil Traval yer alıyor. Serinin yönetmenleri ise James McTeigue ve Kate Woods. Dizinin senaristi ise ”Backtrack”,”Rite”.filmlerinin de yazarı Michael Petroni.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Cv Hazırlarken Video Cv ile Sunmak

İşi almaya çalışmak, genellikle diğer iş başvuru sahiplerinden öne çıkmanızı gerektirir. Bu avantaja sahip olmak sizi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir