Anasayfa / Haber / NASA, Kaynaklarını Kullanmak İçin En İyi Fikri Arıyor

NASA, Kaynaklarını Kullanmak İçin En İyi Fikri Arıyor

Kitle kaynaklı bir sorun var ve NASA bu soruna çözüm bulmak için kaynaklarını kullanmaya hazır. NASA dünyadaki en akıllı, en yaratıcı ve becerikli problem çözücülerin bazılarının işlerinin bir parçası olarak her gün gerçek dünyadaki zorlukları çözdüğü yer. Bu yüzden NASA’nın tüm işgücüne ajansın ve kaynaklarının mevcut koronavirüs salgınıyla mücadele için devam eden çabalara katkıda bulunabileceği potansiyel yollar bulmak için bir çağrı yapıldı.

NASA, COVID-19 krizini ve sunduğu çeşitli sorunları ele almak için yeni yollar hakkında yaratıcı fikirler toplamak amacıyla kalıcı sorunlara yaratıcı çözümler üretmek için dahili olarak kullandığı kitle kaynak platformu NASA @ WORK’ü kullanıyor. NASA, tedavi araştırması için süper bilgi işlem kaynakları sunmak ve virüs etrafında devam eden önemli bilimsel araştırmalar hakkında fikir vermenize yardımcı olabilecek AI çözümleri geliştirmek de dahil olmak üzere birkaç farklı yolla meşgul.

NASA’nın işgücüne yaptığı açık çağrıda, Beyaz Saray ve müdahaleye katılan diğer devlet kurumlarıyla birlikte çalışarak çözümlere en acil ihtiyaç duyulan kilit alanları belirledi ve NASA personel çabalarının odaklanması gerektiğini konuları seçti: kişisel koruyucu ekipman, havalandırma donanımı, koronavirüs yayılımını ve iletimini izleme yollarındaki eksiklikleri ve boşlukları ele alma. Bu, NASA’nın, COVID-19 sorunlarıyla ilgili diğer çözümleri duymak istemediği anlamına gelmiyor, bunlar sadece en güncel ihtiyacı belirledikleri alanlar.

Bu çabaya verimli bir zaman baskısı eklemek için NASA, 15 Nisan’a kadar NASA @ WORK aracılığıyla yapılacak tüm alanlardaki personelden sunumlar arıyor. Sonra en uygun olanı değerlendirme ve kaynak tahsis etme süreci olacak. Bunları gerçeğe dönüştürmek için bütün kaynaklar kullanılacak. Ortaya çıkan tüm ürünler veya tasarımlar, herhangi bir işletme veya ülke için açık kaynak haline getirilecektir. Ajans, söz konusu teknolojilere bağlı olarak bunun tüm durumlarda kesinlikle çare olmayabileceğini belirtiyor.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

94.Oscar 2022 adayı en iyi filmler ve konuları

Belfast – İmdb: 7,4 Film, 1960’ların sonlarında bir çocuk ve işçi sınıfından bir ailenin hikayesini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir