Anasayfa / Genel / İtalya’da Durumu Ağır Olan Hastanın Tedavisi Durduruluyor

İtalya’da Durumu Ağır Olan Hastanın Tedavisi Durduruluyor

Sağlık Bakan Yardımcısı Pierpaolo Sileri ve Eğitim Bakan Yardımcısı Anna Ascani’ de dahil 21 bin 157 vaka, bin 441 ölümle Avrupa’da virüsten en çok etkilenen ülke İtalya oldu.

İtalya’da koronavirüs kabusu gün geçtikçe büyüyor. Bu durum yetkilileri zor kararlar vermeye zorluyor.Milano’daki Fatebenefratelli Hastanesinde görev yapan hemşire Mauro D’Ambrosio, hastanelerde artan yoğunluktan dolayı sağlık personelinin hayatta kalma ihtimali daha yüksek olan hastalara öncelik verdiğini söyledi. Hemşire “Ahlaki açıdan kabul etmek ne kadar zor olsa da, eğer bir hasta çok ağırlaşıp artık yaşama umudu kalmadıysa, ona verilen yatağı ya da sağlanan imkânları iyileşme ihtimali olan birine aktarma tercihinde kalıyoruz” dedi.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Göz Damlası Nasıl Kullanılır ?

Aile Hekimi Göz Damlası Yazabilir mi?

Sağlık, insanların uzun ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için hayati öneme sahiptir. Ancak bazen beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Göz sağlığı da son derece önemlidir ve farklı göz hastalıkları durumunda göz ilaçları veya damlaları kullanılması gerekebilir. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de bu ilaçların aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceğidir. Bu makalede, göz ilaçlarının aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceği hakkında güncel bilgiler verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir