Anasayfa / Haber / İngiltere’nin Yıldız Futbolcusu Walker, Parti İçin Üzgünüm

İngiltere’nin Yıldız Futbolcusu Walker, Parti İçin Üzgünüm

İngiltere Premier Lig takımlarından Mancherster City’nin savunma oyuncusu olan Kyle Walker koronavirüs salgını sırasında kilitlenme koşullarını bozduğu için disiplin cezasıyla karşı karşıya.

29 yaşındaki Walker, geçen hafta evinde iki seks işçisinin yer aldığı ve hükümetin sosyal uzaklaşma kurallarını çiğneyen bir parti düzenlediği bildirildikten sonra Pazar günü özür diledi.

Walker’ın yaptığı açıklamada, “Geçen hafta yaptığım seçimler için bugünkü Pazar günü özel hayatımla ilgili bir hikayeye yol açan bir özür dilemek ve bu fırsatı değerlendirmek istiyorum” dedi.

“Profesyonel bir futbolcu olarak konumumun rol model olma sorumluluğunu getirdiğini anlıyorum. Bu nedenle ailemi, arkadaşlarımı, futbol kulübümü, taraftarları ve halkı, onları hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilemek istiyorum. ”

“Bu konudaki eylemlerim, kilitlenme konusunda yapmam gereken şeylerle doğrudan tezat oluşturuyor. Ve mesajı tekrarlamak istiyorum: Evde kalın, güvende kalın. ”

Şehir, artık Walker’ın davranışına bakacağını söyledi.

Bir kulüp açıklamasında şöyle yazıyordu: “Manchester City FC, İngiltere’nin kilitlenmesi ve sosyal uzaklaşma kurallarının ihlali ile ilgili olarak Kyle Walker’ın özel hayatıyla ilgili tabloid bir gazete de bu hikayenin farkında.

“Futbolcular küresel rol modelleridir ve personelimiz ve oyuncularımız, NHS’nin (Ulusal Sağlık Servisi) ve diğer kilit çalışanlarının koronavirüsün etkileriyle mücadelede mümkün olan her şekilde çabalarını desteklemek için çalışıyorlar. Kyle’ın bu konudaki eylemleri doğrudan bu çabalara aykırıdır.

“İddiaları duyduğumuz için hayal kırıklığına uğradık, Kyle’dan gelen hızlı açıklama ve özürü not ettik ve önümüzdeki günlerde dahili bir disiplin prosedürü uygulayacağız.”

İngiltere milli takımı için 48 maçta forma giyen Walker, Aston Villa’lı Jack Grealish’inden sonra hükümetin kurallarına uymayarak yakalanan ikinci yüksek profilli EPL oyuncusu.

Villa kaptanı geçen hafta sonu bir partiye gitti ve hayranlarını evde sosyal medyada güvende kalmaya çağıran bir video yayınladıktan sadece birkaç saat sonra terliklerle yolun kenarında resmedildi.

Pazar günü itibariyle, İngiltere bildirilen yaklaşık 48.000 vaka arasında 4.900’den fazla virüs ölümü kaydetmiştir.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

94.Oscar 2022 adayı en iyi filmler ve konuları

Belfast – İmdb: 7,4 Film, 1960’ların sonlarında bir çocuk ve işçi sınıfından bir ailenin hikayesini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir