Anasayfa / Genel / Evde Yapabileceğiniz 8 Eğlenceli Aktivite

Evde Yapabileceğiniz 8 Eğlenceli Aktivite

Son bir kaç gündür ülkemizde yayılan koronavirüsü nedeniyle özellikle büyük şehirlerde tedbirler hat safhaya çıkarıldı. Herkes kendince korunmak için yöntemler geliştirirken, çoğu kişide gerekmedikçe evden dışarıya çıkmama kararı aldı. Sosyal aktivitelerin bu kadar kısıtlandığı bu dönemde evde yapılabilecek aktiviteleri sizin için derledik.

Film Akşamı Düzenleyin

Yayınlanmış bir çok film var, bunlardan birini seçip yada bir seriyi seçip izleyip film hakkında yorum yapabilirsiniz.

Dizi Serisine Başlayın

Bir önceki film örneği gibi yayınlanmış yerli-yabancı dizilerden size en çok hitap edeni seçip bitirebilirsiniz. Zaten bir dizi sizi yeteri kadar etkileyebilirse sezonu nasıl bitirdiğinize kendiniz bile inanamayacaksınız.

Kitap Okuyun

Kitap okumak sakinleştirici ve rahatlatıcı bir aktivitedir. Stresten uzak kalmak için ve size katabilecekleri için günlük hayatınızdada kitap okumanızı önerdiğimiz gibi evde kalmayı tercih ettiğiniz dönemlerdede okuyabilirsiniz. Belli mi olur belki kendi kitaplığınızı oluşturursunuz.

Masa Oyunları Oynayın

Herhangi bir oyun mağazasından ailenizle birlikte oynarken en çok eğleneceğiniz oyunu alabilirsiniz.

Oyun Aktiviteleri Yapın

Fiziksel olarak oynayabileceğinizde bir çok oyun var. Su balonu, sessiz sinema, karaoke, casusluk, hatta hayal gücünüzle kendi oyununuzu bile oluşturabilirsiniz.

Aile Albümü Oluşturun

Hali hazırda bir albümünüz zaten varsa aile fertlerinizle toplanıp eskiyi yâd edebilirsiniz. Fakat yeni bir albüm oluşturmakta çok eğlencelidir. Eski fotoğrafları derleyip kendi sıralamanızla bir albüm oluşturabilirsiniz.

Kendi Programınızı Oluşturun

Kendi yemek programınızı oluşturup bunu videoya alabilirsiniz, izlemeside en az yapması kadar eğlenceli olur. Ayrıca aile fertlerinizi toplayıp kendi yarışma programınızı düzenleyebilirsiniz. Örneğin, bilgi yarışması olabilir.

Fotoğraf Çekimleri Düzenleyin

Aile fertlerinle dilediğiniz kareografilerde fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz, bu çok eğlenceli olur. Hatta zamanla bunu oyuna bile dönüştürebilirsiniz.

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

E-Devlet Üzerinden Parsel Sorgulama

E-devlet üzerinden ada, arsa ve tapu parsel sorgulama, gayrimenkul alım-satım süreçlerinde hayati bir öneme sahip. Bu sorgulamalar, satın alınacak gayrimenkulün konumunu ve özelliklerini detaylı olarak öğrenmek için yapılır ve bu da alıcıların ve satıcıların işlemlerini güvenle gerçekleştirmelerini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir