Anasayfa / Haber / Beşiktaş’a Dönmek İçin Talisca’dan Feda

Beşiktaş’a Dönmek İçin Talisca’dan Feda

Beşiktaş taraftarı tarafından çok sevilen ve her fırsatta gelmesi istenen Brezilya’lı yıldız Beşiktaş’a sinyali yaktı,”yakında döneceğim”.

(Talisca 2016-2018) 80 maç, 37 gol, 14 asist

Beşiktaş’ın, Benfica’dan kiralık olarak aldığı Talisca, 2017-2018 sezonu sonunda 20 milyon dolarlık satın alma bedelini ödeyememesinin ardından, Çin’in Guangzhou Evergrande takımının yolunu tutmuştu. Her fırsatta Beşiktaş’ı unutmadığını yaptığı paylaşımlarla belirten Talisca, daha önce Beşiktaş’a dönmek istemiş ancak 9 milyon dolarlık ücreti engel olmuştu.

Salgın sebebiyle ekonomik olarak iflas noktasına gelen Çin kulüplerinin yıldızlarını elden çıkarmak zorunda kalması Talisca’nın dönüş yolunu açtı. Geçtiğimiz günlerde seyircisiz oynanan G.Saray maçından önce Beşiktaş’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımın altına “Yakında döneceğim” yazan Brezilyalı yıldız, yıllık ücretinde de büyük bir indirime gitmeyi göze almış durumda. Talisca’nın menajeri aracılığıyla yönetime mesaj gönderdiği ve “Önemli olan huzurlu ve mutlu yaşamak. Beşiktaş benim evim. Yeniden Beşiktaş’ta oynamak için gerekeni yapmaya hazırım” dediği öğrenildi.

Talisca’nın dönmesi halinde, Beşiktaş’ta 10 numara bölgesinde forma giyen iki oyuncunun gönderilmesi gerekecek. Yıllık 2,3 milyon avro kazanan Âdem Ljajic’in satılması için EURO 2020’de yapacağı vitrin iple çekiliyordu ama organizasyonun ertelenmesiyle bu plan suya düştü. Boateng de eğer beş maçta daha forma giyerse sözleşmesi otomatikman uzayacak ve yıllık 1,7 milyon avro kazanacak. İki oyuncunun elde kalması durumunda bütçeyi 30 milyon avro civarına indirmek zorunda kalan yönetimin Talisca hayalleri gerçekleşemeyecek

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

94.Oscar 2022 adayı en iyi filmler ve konuları

Belfast – İmdb: 7,4 Film, 1960’ların sonlarında bir çocuk ve işçi sınıfından bir ailenin hikayesini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir