Anasayfa / Haber / Bakan’dan Son Açıklama Vaka Sayısı 18 Oldu

Bakan’dan Son Açıklama Vaka Sayısı 18 Oldu

Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın gece saatlerinde Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Türkiye’de koronavirüslü hasta sayısı toplamda 18’e ulaştı.

Koca, gece saatlerinde Twitter hesabında peş peşe iki açıklama daha yaptı. Açıklamalarında şu sözlere yer verdi; “Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş üç vakamız var. Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir.” Hemen ardından yaptığı bir açıklamayla toplam vaka sayısının 18’e ulaştığını bildirdi. Açıklamasını şu şekilde yaptı; “Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir.”

Hakkında Efsane

Bu yaziya da bakabilirisiniz

Göz Damlası Nasıl Kullanılır ?

Aile Hekimi Göz Damlası Yazabilir mi?

Sağlık, insanların uzun ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için hayati öneme sahiptir. Ancak bazen beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Göz sağlığı da son derece önemlidir ve farklı göz hastalıkları durumunda göz ilaçları veya damlaları kullanılması gerekebilir. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de bu ilaçların aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceğidir. Bu makalede, göz ilaçlarının aile hekimleri tarafından reçete edilip edilemeyeceği hakkında güncel bilgiler verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir